čtvrtek 3. listopadu 2011

Bůh všechny miluje...ale některé víc!

Je rok 2011. Jezdíme si auty, máme dotykové mobily a píšeme články na blog. Život je rychlý a dynamický. Věda je na vysoké úrovni. Už mnoho nám toho dokázala a ještě mnoho dokáže...
Někteří však mají názory jako před sto lety. Budete mi někdo tvrdit, že určitě nejsme příbuzni s opicemi? Nejspíš nebudete. Kéž by to tak bylo i u jiných témat.

Pokud uslyším od staršího člověka názor, že je homosexualita něco velice špatného, tak jsem schopna to pochopit. Tito lidé vyrůstali v době, která je to učila takto vnímat. Někteří postupem času změnili názor, ale jiní zůstali u typického "co se v mládí naučíš..". Já v takovéto době nevyrůstám a mí vrstevníci také ne. O to víc mě mrzí názory mladých lidí.

Homosexualita je nemravná.
O co je láska homosexuála méněcennější než láska heterosexuála? Miluje míň, protože miluje člověka stejného pohlaví? Co je to za hloupost?! Větší jsem snad neslyšela. Copak se dá cit zvážit, změřit? Proč se považujete za lepší? Co vás k tomu vede?
Heterosexuálové jsou a budou většina, ale to není důvod k tomu, aby se na homosexuály hledělo přes prsty. Vždyť běloši a tmavovlasí jsou také většina. Ale to není důvod abychom nadávali na jiné rasy a blondýnky. Nikdo si nerozhodnul o tom, zda se narodí v Evropě nebo v Asii a nikdo z vás si také nevybral orientaci. Tak nesuďte, homosexuálové si to nevybrali stejně jako jste si to nevybrali vy!

Nevstali z postele a neřekli si "od dneška budu na kluky/holky". Myslíte, že to jde? Jen si to představte, že byste od zítřka měli chtít chodit, bydlet, žít se člověkem stejného pohlaví. Pokud to tak necítíte, tak to pro vás bude mučení. Nebude vás přitahovat, nebudete zamilovaní. Proč byste to pak dělali?Jistě, že byste to nedělali. Oni to tak "nechtějí", prostě takoví jsou.

Samozřejmě k dospívání patří nějaké úlety a románky s lidmi stejného pohlaví, ale jedno líbání s kamarádkou/kamarádem z vás nedělá lesbu či gaye. Z části za nedobrou pověst homosexuálů možná můžou i mladí puberťáci, kteří veřejně experimentují a myslí si, že jsou nejdrsnější, když se na fotce na facebooku objeví v náruči spolužačky a hůře. Lidé by si měli uvědomit, že teenageři hledají sami sebe a puberťáci by zase měli zapomenout na rovnici lesba, gay=cool. Tahle móda ale časem pomine stejně jako éra uplých riflí. Aspoň doufám.

Ohledně mravnosti. Co je na tom konkrétně nemravné? Denně na gymnáziu chodím po chodbách a míjím páry ve velice těsném objetí a jazyky zaraženými až na mandlích. To je mravné? Zvláštní je, že jsem tak lesbičky ani gaye ještě neviděla, a to jich na škole nemáme zrovna málo. Přijde mi divné se po sobě takto vášnivě plazit na veřejnosti a zamezovat tím v průchodu těsnou chodbičkou.  Ale to co ti lidé dělají doma je mi opravdu jedno. Ať si dělají, co chtějí a s kým chtějí. Je to jejich věc. Moje svoboda přece končí tam, kde začíná svoboda jiného člověka.

Ale v bibli se píše...
Někdo mne chtěl asi hodně naštvat, když to vypustil z úst. Pojďme se řídit Chamurappiho zákonem! Dobře, oko za oko, zub za zub. Uvidíme, jak to bude fungovat. Nebude! Je dvacáté první století, pro ty, co to ještě nezvládli postřehnout. Svět se změnil. Máme ústavu, máme Listinu základních práv a svobod. Nemůžeme se přece doslova řídit spisem starým dva tisíce let. Vždyť je to zcestné. Věda nám vyvrátila plno věcí, myslitelé nám normálním lidem vysvětlili, jak to v přírodě funguje. Aspoň to minimum, co my lidé můžeme pochopit a jdou s objevy dál a dál. Bible je sama o sobě neškodná, stejně jako víra. Jen si z ní lidé berou kousíčky a využívají je v prospěch, ale hlavně neprospěch jiných. Opřou se do slov, na které už dávno sedl prach, jako by byly napsány včera. Perfektní! Ještě začněte znovu upalovat chytré lidi s vlastním názorem a dáte tomu korunu. I když to už jste dali tímto zpátečnickým postojem.

Homosexualita je hřích a měla by se léčit...
Haha! Pochytejte všechny homosexuály světa a zavřete je do blázince! Jak byste to chtěli udělat? Elektrošoky, hypnóza, prášky? Fakt mi dochází nápady. Láska je opravdu velice těžká a příšerná nemoc, kterou je nutno odstranit. Homosexuální láska je hřích a heterosexuální je fajn? O co jsou homosexuálové méně než heterosexuálové?
Pracují, platí daně, neubližují tím jiným lidem. Prostě se jen mají rádi. Vychází mi z toho rovnice láska=hřích. Souhlasíte s tím? Asi těžko!
Chcete udělat z homosexuála heterosexuála nějakou přezázračnou léčbou? A jak by se vám to líbilo naopak? Co kdyby vás někdo chtěl donutit, aby jste zapřeli sami sebe a byli doživotně nešťastní. Měli dvacet čtyři hodin na svém obličeji masku. Byli by z vás obyčejní pozéři! To by se vám asi nelíbilo, že? Tak proč to proboha navrhujete jim? Maminka vás neučila, že nemáte dělat jiným nic, co by se nelíbilo vám?

Homosexualita je zlo a tečka!
Už jeden pán kdysi prohlásil, že nějaká skupina lidí je rasou nadřazenější než druhá. Jak to dopadlo? Určitě jste měli dějepis. Určitě víte kolik lidí kvůli tomu zahynulo. Copak jsme se opravdu nepoučili z chyb minulosti a budeme se soudit navzájem kvůli věcem, které nezměníme? Na tohle můžu říci jen, že debilita vždycky byla, je a bude to největší zlo.

Svou debilitou a zabedněností způsobujete ostatním lidem trápení. Mladí kluci se doma bojí přiznat, že mají přítele a holky se to snaží uhrát na "dobré kamarádství", protože se bojí reakce okolí. Představili jste si někdy jaké to je s tím žít? Jak těžké může být říct mamince, že nikdy nebude babička? Jak se vyrovnat s tím, že se k vám lidé začnou chovat jinak? A přitom to chce jen jediné- toleranci. Ne, nechci abyste chodili s barevnýma vlaječkama po Praze a mlátili se za registrované partnerství. Nemusíte homosexuály milovat, podporovat a obdivovat. Chci jen, aby se s nimi zacházelo jako s rovnými a obyčejnými lidmi.  
Překvápko, oni takoví opravdu jsou.

Pochybuji, že jsem tímto článkem něco změnila, ale copak vám nepřijde trapné a povrchní, že kluk, který o homosexuálech mluví jako o méněcenných bytostech, si doma pustí lesbické porno?
Mě to tak přijde.

Homosexuálové budou zatraceni..
Opravdu mě má znepokojovat, že mě nějaká banda lidí, která o mne nic neví, odsoudila k tomu, že nepůjdu do Ráje? Věřte, že tohle mi je a bude ukradené. Jsem totiž smířená s tím, co jsem.

A proto mám ráj na zemi.
Zkuste to taky...je to fajn


Žádné komentáře:

Okomentovat