neděle 13. listopadu 2011

Chlast je past aneb čučo patří do záchodu

Zítra je opět pondělí. Jako každý den mě čeká půlhodinová cesta osobním vlakem do školy. Ne, nemám ráda osobáky. Ne kvůli tomu, že jsou pomalé a čekají na každý přípoj, ale kvůli tomu, že v nich neexistují kupéčka, soukromí a klid. Čím je zrovna ta pondělní půlhodinka horší než v ostatní dny?
Tématy, kterými vlak žije.

"Lidi já jsem se v pátek tak opila, že jsem celou sobotu spala. Pak jsem se probudila a dostala od otce zaracha, chápete to?", prohlásí holka, které může být sotva patnáct. Okamžitě se k ní přidávají její vysoce inteligentní kamarádky, které vykládají, jak dopadly ony. Když proberou reakci jejich rodičů, která je vždy totálně trapná a zastaralá, vrátí se velice podrobně k samotné "kalbě". Bez špetky vychování na celý vlak vyprávějí, jak míchaly, vše co teklo a pak nekontrolovatelně zvracely na nový gauč. Je jim jedno, že se celému vlaku dělá zle, vždyť je to tak husté se ožrat! A všichni to přece musí vědět.

Nejdrsnější je ovšem si nic nepamatovat. "Hej, mezi desátou a dvanáctou mám prostě okno, nevíš, co jsem dělala?" Tato otázka nikdy nezůstane bez odpovědi. Pokaždé se najde někdo, kdo byl v onu dobu ještě při smyslech a viděl dotyčnou, jak se plazí po jinak nepřípustném klukovi. "Fůj, to jsem fakt dělala?!", hrozí se slečna. Jenže tím to nekončí. Následují peprné detaily o tom, kdo koho s kým načapal, kdo to kde dělal a samozřejmě i to, jaké to s dotyčným bylo. Bez toho, abych to věděla, přece nemůžu přežít!

Než vystoupím z vlaku zaslechnu ještě mnohé věci, které bych nikdy nechtěla vědět. Jako třeba historku o tom, kde skončil jeden televizní ovladač a kdo si kvůli tomu, ještě týden nemohl sednout. A to je jen jeden nechutný opilecký příběh z tisíce.
Však každé vyprávění končí stejně "Už nikdy nebudu pít!"
Od některých to slýchám týden, co týden. A pořád dokola.
-
Vlastně nechápu, co lidé na alkoholu vidí. Co je na tom tak úžasného, že jste si ochotni ničit zdraví?

Uznávám, že dvě deci vína nic nezkazí a mohou být zdraví prospěšné. Taky vím, že možná některá z vašich babiček každé ráno kopne jednu štamprli slivovice a i osmdesáti letech běhá jak mladice. Nemám nic proti tomu, když si člověk ve společnosti dá sklenku, nebo když okoštujete tetin koňak, připijete si na Silvestra. Všeho s mírou a s alkoholem především.

"Pojďme se ožrat,"zazní často z úst náctiletých. Když se jich zeptám proč to dělají, dozvím se, že se pak lépe uvolní a více si to užijí. Tak to vás asi musím litovat, když se neumíte uvolnit bez ethanolu. Opravdu se nezvládáte bavit bez vodky? Že to tak dělají jen malé děti a vy jste přece ti super hustí teenageři? Aha, tak to pak chápu. Levný alkohol z plastových lahví vám nejspíš zabil už příliš mozkových buněk.

Obzvlášť mě baví to, když takoví lidé pomlouvají rodiče- že jim dali zaracha, že jim dali facku a podobně. Opravdu se tomu divíte? Nebo vám by bylo jedno, kdyby někdo vaše těžce vydělané peníze utratil za alkohol, i když by říkal, že to má na Kofolu a autobus? A že se o vás rodiče třeba bojí, to vám nedochází? Asi ne.

Samostatná kapitola jsou naši páni policisté. To je přece takový zážitek se svést v tom jejich luxusním autíčku a pořádně zavařit rodičům. Kdo to zažil tak je prostě borec největší a hned se musí všem pochlubit. Co to je za převrácenou logiku? Vždyť by se dotyčný měl cítit trapně a ne jako ten největší rebel, který to všem nandal.

Tento článek se sice týká hlavně lidí, kteří by dle zákona neměli pít vůbec, ale v osmnácti letech člověk mnohdy neprozře a dál se chová jako puberťák. Vymetá kluby, připadá si jako by mu patřil svět. Pak se slečny diví, že jsou těhotné a pánové se diví, že nemají peníze. Jak těžké je si vzpomenout, že vlastně celý večer zvali na panáka tu vysokou blondýnu, která jim nakonec utekla s jiným. Jací smolaři! Ale aspoň už utrácejí svoje peníze a dělají problémy jen sobě.

Jsou chvilky, výjimky, při kterých užití alkoholu chápu. Jenže výjimka se nerovná každému pátku, či každé příležitosti. A zdrbaná písemka, povedená písemka, konec roku a podobné zrovna nejsou důvody k sežrání se do bezvědomí.

Zase budu považovaná za tu prudérní světici, která nepije, nekouří a nefetuje a je tak děsně trapná. Kdysi jsem si připadala trapná. Ta,co kvůli tomu nezapadá do kolektivu. Nyní jsem ráda, že jsem nikdy nepopřela to, co tvrdím. Radši nezapadnout, než na hlavu padnout! :D

Možná jednou změním názor, až mě někdo přesvědčí.
Možná jednou nebudu tvrdit, že čučo nepatří do náctiletých rukou, ale do kanálu.
Možná změním pohled na věc, jednou--- až mi dotyční odpoví na tři otázky a já budu považovat odpovědi za logické:
a) proč to děláte?
b) proč se bez toho neobejdete?
c) proč si myslíte, že je to tak zatraceně husté?
Možná jednou ta slečna z vlaku dodrží svůj slib a "už nikdy nebude pít".
Možná Češi jednou nebudou v čele národů s největší spotřebou alkoholických nápojů na osobu.

Možná bude čert na koze jezdit, co myslíte?

Vaše Slovní prostitutka

4 komentáře:

 1. Jo to znám, moc dobře. Lidi jsou stupidní. Jako já nikdy nepochopila proč pijou, chlast je HNUSNEJ, fuj, asi kvůli "pocitu".

  OdpovědětVymazat
 2. Hmm zase souhlasím se vším všudy XD
  Někdy bych těm puberťákům vyloženě nafackovala. Jako když se jeden chlubil že má přítelkyni, na kterou skoro nemá čas protože pracuje aby si vydělal na chlast a na novou elektroniku a potom zase že má spousty ,,kamarádek" na sex. A vrcholem byla věta ,,a co jsem měl jako dělat když holka co s náma chodí měsíc chlastat řekla že je nadržená" To je opravdu na pořádnou facku a po tomto odmítám na toho člověka promluvit a nejradši bych mu z toho serveru dala ban XD
  To je taky věc která teď přijde puberťákům hustá. Mít mraky holek se kterými jen spí a často je vodí za nos že to je vztah. Zvlášť mě irituje že tomu říkají kamarádky.
  Ehm....promiň že se ti tu tak vykecávám a ,,vystěžovávám"

  OdpovědětVymazat
 3. Jen se vykecej, to je potřeba. Tohle já taky nikdy nepochopím. Problém je to, že my dvě nakonec jsme ty divné a oni jsou ti normální a cool. Vždycky doufám, že to ty blbečky přejde a jednou si řeknou, že byli hovada. :D

  OdpovědětVymazat
 4. puberťáci chlastaj proto, že nemůžou, tak chtěj vědět, jaký to je. Pak zjistěj, že dobrý a pokračujou v tom. Některý z nich v určitou dobu dospějou do stavu, kdy už jim to nic nepřináší / nemaj na to prachy / zjistí, že stárnou, jsou na šrot už po šesti pivech a druhej den maj příšerný kocoviny skoro z ničeho. Některý nedospějou a chlastaj až do smrti. A doufám, že sou i takový, co nepijou vůbec. Ale nevidím nic špatnýho na tom, jít v pátek a klidně i v sobotu na pár pivek s kámošema do hospody (teda pokud je to 18+ samozřejmě xD ) Každej má mít svojí zodpovědnost - je asi těžký to chtít po 14tiletejch dětech, ale na druhou stranu, ať se sami vytrestaj. A k tomu ničení zdraví - za mnohem horší považuju stres (popř. stres s alkoholem :D ) Na čůčo nedám dopustit a lejt ho do záchoda je zvěrstvo xD Pokud to vyzní, jakože mám s pitím vážnej problém, tak vězte, že zatím mě to do žádnejch problemů nedostalo a játra stále fungujou. Neobhajuju tu alkoholiky, ale ať si každej dělá co chce a baví se o čem chce, nemá cenu to řešit...

  OdpovědětVymazat