pondělí 17. září 2012

21. den - jeden z tvých oblíbených pořadů

Na televizi se už moc nedívám. Leda, když stihnu odpoledne Monka. To si pak klidně lehnu k televizi a chvíli odpočívám.

Dneska ale budu psát o jiném pořadu. Vidím ho vždy jen náhodou. Dávají ho (myslím) ráno na COOL a jmenuje se "Vítejte doma".

Je to pořad o předělávání domů. Zapomeňte na naše "Jak se staví sen" nebo "Bydlení je hra". Američané to mají pojmuto naprosto galakticky a monstrózně. Za sedm dní dokáží postavit i vybavit celý dům. A není to jen tak ledajaké vybavení. Pamatuji si, že dělali pokoj v irském stylu (vypadalo to jak nějaký kamenný svatostánek), ve stylu televizního studia, v popelářském stylu, pokoj pro mladého kluka, co se věnoval parkuru. Meze si realizační tým neklade. Na jedné zahrádce dokonce vyrostl hrad pro děti. Naprosto dokonalé!
Každý jejich dům je malé umělecké dílo.

Realizační tým si rodinu většinou vybere kvůli tomu, že je nějak znevýhodněna - adoptované děti, nemoc, nějaký úraz (většinou vojáci), úmrtí jednoho rodiče, špatné podmínky pro výchovu dětí, dobrovolnická činnost pro jejich komunitu.
Každý díl má zároveň právě příběh o lidskosti a mnohdy se stane, že realizační tým pláče s rodinou, když vidí jejich radost z nového domu.
Pro mne je to obrovská inspirace a relax. A taky důvod zapnout televizi.
 Jednou za sto let.

5 komentářů:

 1. Tento pořad mám moc ráda a ráda ho sleduju! Musím říct, že to vybavení je někdy na můj vkus úplně přehnané a přeplácané, ale ty lidské příběhy jsou vážně velmi silné - obzvláště ty po hurikánu Katrina

  OdpovědětVymazat
 2. Taky ráda koukám na zahraniční pořady o předělávání bytů a domů a mírně u toho blednu závistí nad cizím trhem s nábytkem...

  OdpovědětVymazat
 3. Je to krásné, každý by si přál. Akorát mi přijde, že někdy nedodělají otázku toho, jak to ty lidi budou splácet :)

  http://ejandd.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ve většině dílů mají hypotéku splacenou - např. se vybere mezi lidma, či stavební firma ji zaplatí...

   Vymazat
 4. Ráda se na to koukám, ale mám k tomu výhrady, hlavně k tomu, jak u toho " přemýšlí" .Pětiletá holčička prohlásí, že má ráda balónky a růžovou, tak jí udělají přeplácaný( na první pohled možná úžasný) růžový pokoj se samými balónky... jistě, bude nadšená, ale za deset let? Bude se stydět pozvat si tam kamarádky, protože to tam bude vypadat, jako v přeplácaném domečku pro panenky.. u těch tématických pokojů, hlavě u malých dětí by neměli to, že má někdo něco rád brát až tak doslova a nedělat z toho základ celého pokoje a uvažovat, že ty malé děti a jejich dětská přání vyrostou a změní se... a že jim to tvá týden? No aby netrvalo, když jsou stěny z dřevotřísky, zafouká a mají po baráku, to jde vidět, když strávají ty původní domy, ty stěny jsou z obyčejné dřevotřísky a na tom omítka, to jim to potom nemá trvat týden, když jediné, co je z betonu je základní podlaha a jinak nic... líbil se mi názor jednoho kámoše z Ameriky "Vy musíte být všichi strašně bohatí, každej druhej barák je z cihel!".. no jestli to nebude tím, že ty baráky mají něco vydržet...ty jejich tuhle šanci nemají..

  OdpovědětVymazat